Rektor poděkoval knihovníkům za práci a přátelskost

Rektor Jaroslav Miller s ředitelkou Knihovny UP Helenou Sedláčkovou.
Foto: Martin Višňa
Sobota 17. duben 2021, 8:00 – Text: Martin Višňa

Jako rektor, ale nikoliv jako historik se přišel se zaměstnanci Knihovny UP rozloučit Jaroslav Miller, který, dle svých vlastních slov, již „stříhá metr“ do konce v rektorské funkci. Při té příležitosti knihovníkům poděkoval za odvedenou práci v současné nelehké době.

„Uplynulý rok nebyl lehký vůbec pro nikoho, ale vy jste to svým způsobem odnesli nejvíce. Knihovna je srdce naší univerzity, studenti a zaměstnanci vás ke svému studiu a práci potřebují. Vím, že ten poslední rok pracujete v ne moc komfortních podmínkách, o to více vám chci ale poděkovat, že jste knihovnu udrželi v chodu a že jste přátelská a příjemná součást Univerzity Palackého. A jsem si jist, že takto nemluvím jen za sebe. Děkuji vám a těším se, že od 1. května budu častějším návštěvníkem, protože jako rektor jsem sem pohříchu moc často nezabloudil,“ řekl při krátkém setkání v jednom z knihovních sálů na Zbrojnici Jaroslav Miller.

Z rukou ředitelky Heleny Sedláčkové následně převzal „chlapskou“ kytici a zaměstnanci vytvořenou komiksovou knihu, která shrnula vše, co rektor se svým týmem pro rozvoj univerzitní knihovny udělal. „Je v ní všechno, za co ve vztahu ke knihovně můžete. Během těch sedmi let se díky vám z knihovny stal v rámci univerzity rovnocenný partner a můžeme hrdě říct: my jsme knihovníci, kdo je víc?“ uvedla k originálnímu dárku ředitelka knihovny. 

S Helenou Sedláčkovou jsme na stránkách Žurnálu Online přinesli před nedávnem rozhovor, v němž hodnotí rok 2020 jako „ne vůbec špatný“. Proč, když mezi regály plné knih velkou část roku čtenáři nemohli? To si můžete přečíst zde. Z nejnovějších počinů Knihovny UP pak lze připomenout čtení z Nebelvíru, kdy zaměstnanci knihovny, podobně jako pro loňskou Noc vědců, četli úryvky ze svých oblíbených knih před kamerou. Videa si můžete přehrát na univerzitním YouTube.

Zpět