Školení Knihovny UP poradí s e-zdroji i s citováním (aktualizováno 12. 10. 2022)

Pátek 7. říjen 2022, 15:24

Na říjen a listopad připravila Knihovna UP několik termínů školení, na kterých vám poradí, kde a jak hledat elektronické informační zdroje a také, jak zdroje informací správně citovat ve svých seminárních či závěrečných pracích.

Vyhledávání v e-zdrojích
Školení je určeno pro všechny, kdo se chtějí naučit vyhledávat elektronické informační zdroje pro své studium a pro psaní svých závěrečných prací. Na školení se dozvíte, jak správně definovat klíčová slova a jak z nich sestavit rešeršní dotaz. Naučíte se pracovat s portálem e-zdrojů a budete na něm umět efektivně vyhledávat elektronické knihy, články či časopisy.
Školení bude probíhat v počítačové učebně v přízemí Ústřední knihovny UP ve Zbrojnici, a to ve středu 19. října od 9:45 do 11:15, v pondělí 24. října od 13:15 do 14:45 anebo v pondělí 14. listopadu od 9:45 do 11:15. Místo si můžete rezervovat na tomto odkaze.

Citování a citační manažer Citace PRO Plus
Školení je určeno pro všechny, kdo se chtějí naučit správně citovat použité informační zdroje ve svých seminárních či závěrečných pracích. Zorientujete se v základní terminologii, dozvíte se, na co si při citování dát pozor a naučíte se pracovat s citačním manažerem Citace PRO Plus, který umí citování výrazně usnadnit. Blíže se seznámíte s citačním stylem ČSN ISO 690 a na konkrétních příkladech uvidíte, jak by mělo citování podle tohoto citačního stylu vypadat. Školení bude probíhat v počítačové učebně v přízemí Ústřední knihovny UP ve Zbrojnici, a to v úterý 8. listopadu, ve středu 9. listopadu nebo v úterý 15. listopadu od 9:45 do 11:15. Místo si můžete rezervovat na tomto odkaze.