Open Access Week s Knihovnou UP

Čtvrtek 14. říjen 2021, 11:19

Poslední říjnový týden (25. – 31. 10. 2021) proběhne již tradiční mezinárodní propagační akce na podporu otevřeného přístupu k výsledkům vědeckého výzkumu s názvem Open Access Week.
Letos se do ní po roční pauze opět zapojuje i Knihovna UP, která na pondělí 25. 10. a úterý 26. 10. chystá semináře, na nichž vystoupí odborníci, kteří se tématům Open Science na Univerzitě Palackého věnují.

Témata připravovaných seminářů:

Otevřená věda? Open Access a Open Data ve zkratce
Sylvie Sommerová, koordinátor Open Science (KUP)
pondělí 25. 10. | 13.00 – 14.00

Repozitář na UP – současnost a budoucnost
Lukáš Walek, manažer pro výstupy ve vědě a výzkumu (Oddělení vědy a výzkumu UP)
pondělí 25. 10. | 14.00 – 14:40
Rezervace míst zde.

Jak prakticky na management dat? Nástroje a zkušenosti
Tereza Motalová, data manažer projektu Sinofon FF UP
úterý 26. 10. | 13.00 – 14.30
Rezervace míst zde.

Leták s programem ke stažení.