Online čtení knihovníků univerzitní knihovny na téma ČAS

Čtvrtek 21. říjen 2021, 12:56

Již druhým rokem se Knihovna UP zapojila do Noci vědců – každoroční akce na podporu a popularizaci vědy a techniky. Stejně jako loni načetli knihovníci, i sama paní ředitelka, krátké úryvky z knih. Tématem letošní Noci vědců byl čas, a tak se ve vybraných úryvcích můžete spolu s Julesem Vernem, Karlem Čapkem, A. S. Puškinem, Svatoplukem Čechem či svatým Augustinem zamyslet nad všudypřítomností času a nad tím, v jakých různých rovinách a podobách jej můžeme v našem každodenním životě vnímat.

Helena Sedláčková
Jules Verne: Cesta kolem světa za 80 dní

Marcela Václavíková
Karel Čapek: Povídky z druhé kapsy: Poslední věci člověka