Okamžiky: výstava maleb na recepci knihovny ve Zbrojnici

Foto: Hana Kořánová
Úterý 15. srpen 2023, 8:45

Okamžiky - to je název výstavy, která bude k vidění od 7. 9. až do 14. 12.2023 v prostoru recepce Ústřední knihovny ve Zbrojnici. Vernisáž proběhne 27. 9.2023 v 17:00 hodin. Autorkou je Hana Kořánová, studentka Univerzity Palackého v Olomouci. Výstava vznikla opět ve spolupráci s univerzitním spolkem Studium Artium (StuArt).

„Umění zkoumám nejen teoreticky, ale ráda se zaměřuji především na non-fiction ilustraci. Ve svých malbách zhmotňuji vlastní představy, baví mne také hra s významy slov a jejich následné přenášení do vizuální roviny. Nejčastěji pracuji s akvarelem a grafitovými tužkami, věnuji se rovněž olejomalbě a dalšímu různorodému tvoření“, přibližuje autorka výstavy pozadí tvorby a inspiraci.

Hana Kořánová je studentkou Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci, konkrétně oboru Teorie a dějiny výtvarného umění. V magisterském studiu bude pokračovat na Fakultě designu a umění Ladislava Sutnara Západočeské univerzity v Plzni.

Výstava bude v prostoru recepce Ústřední knihovny ve Zbrojnici k vidění do konce zimního semestru. Vznikla ve spolupráci s univerzitním spolkem Studium Artium (StuArt), který sdružuje studenty a absolventy Univerzity Palackého v Olomouci se zájmem o výtvarné umění a mimo jiné nabízí všem tvořícím umělcům studujícím na Univerzitě Palackého (tedy i těm, kteří zrovna nestudují umění) možnost uspořádat svou výstavu. Bližší informace o realizaci své výstavy mohou zájemci získat na e-mailu stuart@studiumartium.cz.