Čína očima Pavla Dvořáka

Čtvrtek 14. březen 2019, 19:37 – Text: KK

Olomoucká pobočka Česko-čínské společnosti ve spolupráci s Knihovnou UP a Katedrou asijských studií FF UP vás srdečně zvou na přednášku absolventa Katedry asijských studií FF UP Pavla Dvořáka.

Beseda proběhne ve čtvrtek 21. března 2019 od 13 hodin v knihovně Zbrojnice v klubovně Zmijozel.

Pavel Dvořák je fotograf, filmař, cestovatel a tlumočník. Jeho největší vášní je probouzet v lidech zájem o Čínu. Posledních sedm let žije v Šanghaji a na cestách po celé Číně, kde objevuje spolu se svými turisty nejrůznější zákoutí Číny, sbírá příběhy tamních lidí a pořizuje dechberoucí fotografie.
Těšit se můžete na krásnou, pestrou, nedokonalou a lidskou Čínu. Možná se dozvíme i něco z jeho tlumočnické praxe, neboť Pavel Dvořák už tlumočil řadě zajímavých osobností. Mezi ně se řadí např. prezident Xi Jinping, premiér Li Keqiang, Jackie Chan nebo Jiří Menzel.
Vstup je zdarma. Těšíme se na vaši návštěvu!