Výstava ve Zbrojnici připomene 100. výročí narození Wisławy Szymborské

Foto: Archiv Nadace Wisławy Szymborské
Úterý 9. květen 2023, 8:22 – Text: Barbora Malínek Číhalová

Od 12. května do konce června můžete v prostorách studentské klubovny Nebelvír v prvním patře knihovny ve Zbrojnici vidět výstavu připomínající výročí 100 let od narození Wisławy Szymborské (1923–2012). Na 25 panelech je prostřednictvím dobových fotografií a textů zdokumentován celý život této polské básnířky, esejistky, literární kritičky, překladatelky a držitelky Nobelovy ceny za literaturu. Výstava vznikla ve spolupráci se se studentkami a studenty polonistiky Filozofické fakulty UP.

Vernisáž výstavy proběhne v pátek 12. května v 11:00 v klubovně Nebelvír v prvním patře knihovny ve Zbrojnici. Její součástí bude společné čtení poezie Wisławy Szymborské v několika světových jazycích. Symbolicky bude přečtena báseň Narozeniny postupně polsky, česky, ukrajinsky, rusky, německy, italsky, španělsky a anglicky.