Britské centrum Knihovny UP získalo za organizování zkoušek Cambridge English nejvyšší ocenění

Foto: KUP
Úterý 26. červenec 2022, 12:13 – Text: BMČ

Na konci června získalo Britské centrum Knihovny UP při kontrole cambridgeské inspekce nejvyšší možné ocenění „excellent“ za pořádání a organizaci britských zkoušek Cambridge English.

Cambridgeský inspektor neohlášeně navštívil poslední červnovou zkoušku Cambridge English organizovanou Britským centrem Knihovny UP, aby zkontroloval, zda zkouškové centrum dodržuje veškeré regule stanovené pro cambridgeské zkoušky.

„I přes dlouholeté zkušenosti, které s pořádáním zkoušek máme, s sebou příchod inspektora pokaždé přináší mírné vykolejení z běžné rutiny a jeho přítomnost klade na manažera centra zvýšené nároky. Především proto, že přichází nečekaně, bez předchozího ohlášení,“ popisuje Zuzana Hanelová, vedoucí Britského centra Knihovny UP, a přiznává, že inspekce je vždy mírně stresující. „Při  zkouškách se čas od času vyskytnou různé situace, které musíme okamžitě, a hlavně s ohledem na stanovená pravidla průběhu zkoušek řešit. Například, když se někdo z kandidátů zdrží z důvodu zpožděného spoje. Ve chvíli, kdy je u zkoušek přítomen také inspektor a dojde k nějaké neočekávané události, je to docela adrenalin, dodává s úsměvem.

Nejvyšší ocenění „excellent“ znamená, že cambridgeské zkoušky organizované Britským centrem Knihovny UP na 100% splňují všechna přísná kritéria, která jsou pro organizaci zkoušek stanovená. „Ocenění nás samozřejmě velice těší. Současně je to ale pro nás velký závazek do budoucna. Naším cílem každopádně je si toto hodnocení udržet a zasloužit si je i při příští cambridgeské kontrole,“ říká Hanelová.

Pro zájemce o zkoušky Cambridge English a získání certifikátu nabízí Britské centrum Knihovny UP kromě samotné organizace zkoušek také pravidelné přípravné kurzy úrovní A2 (dětský), B2, C1 a C2. Letos nově také roční kurz B1 Preliminary/PET pro děti ve věku od 13 do 15 let. Registrace pro rok 2022/2023 byla spuštěna na začátku léta. Pro ty, kdo se na zkoušky chtějí připravit sami, nabízí Britské centrum Knihovny UP velké množství učebnic a testových setů.

Britské centrum Knihovny UP se specializuje na anglicky psanou literaturu, učebnice angličtiny a podpůrné výukové materiály pro všechny stupně pokročilosti, metodické příručky pro učitele anglického jazyka a studijní literaturu pro obor anglická filologie. Nabízí ale i anglické knížky pro děti od nejútlejšího věku. Ve svém fondu má téměř 10 tisíc titulů – knih, časopisů i filmů.
Je akreditovaným centrem pro mezinárodní zkoušky Cambridge English, k nimž pořádá i přípravné kurzy a pretesty.
Zaměstnanci a studenti Univerzity Palackého mají registraci v Britském centru zdarma.
Více informací najdete na webových stránkách.