Noc literatury 9. 5. 2019

Pátek 26. duben 2019, 14:52 – Text: KK

Hlavním cílem literárního happeningu je seznámit širokou veřejnost s nejnovějšími překlady zahraniční literatury, a to na zajímavých či netradičních místech. Pro každý ročník jsou vybírány úryvky z literatury, která byla buď nedávno vydána, nebo se na jejím vydání pracuje.

V letošním roce se na organizaci akce podílí tři olomoucké knihovny: Vědecká knihovna v Olomouci, Knihovna Univerzity Palackého a Knihovna města Olomouce, z nichž každá má na starost své jedno stanoviště. Vědecká knihovna v Olomouci přivítá návštěvníky v příjemných prostorách kavárny Sophie's Café na Denisově ulici 33, Knihovna města Olomouce zve návštěvníky do Divadelního sálu v jezuitském konviktu na ulici Univerzitní 3 a jen o kousek dál na Univerzitní 22 otevře Knihovna UP pro zájemce o veřejné čtení Rotundu CMTF UP.

Na stanovišti Knihovny Univerzity Palackého uslyšíte hned tři ukázky. Předčítat zde budou herečka Moravského divadla Vendula Nováková, ředitel Divadla Point při Gymnáziu Jiřího Wolkera v Prostějově Aleš Procházka a herec tohoto divadla Martin Dobeš. Prostřednictvím úryvků z knih Vás seznámí s těmito autory: Donatella di Pietranto (Itálie), Bea Uusma (Švédsko) a Benjamin Black (Irsko). Podrobné informace o jednotlivých autorech a předčítaných knihách najdete zde.

Čtení bude vždy začínat v celou hodinu (v 18, 19 a 20 hodin), poté bude následovat pauza 10–15 min na přechod na další stanoviště. Plánek stanovišť a kompletní program naleznete zde.

Oficiální stránky letošního ročníku na http://www.nocliteratury.cz/cs/2019.