Knihovna UP ve Zbrojnici otevírá

pátek 22. květen 2020, 12:40

V pondělí 25. 5. se dveře Knihovny UP ve Zbrojnici znovu otevřou. Knihovna bude přístupná každý všední den od 8:00 do 17:00 hodin.

S ohledem na další rozvolňování pravidel je nyní možné zpřístupnit ve Zbrojnici sály s volným výběrem knih tak, aby zde bylo možné si nejen půjčovat knihy, ale také studovat, pracovat na počítačích či kopírovat. Pro půjčování i vracení knih bude opět k dispozici výpůjční pult v 1. patře. Zde se také budou od pondělí 25. 5. vyzvedávat knihy, které je i nadále možné rezervovat mailem. Dosavadní výpůjční okno v přízemí Zbrojnice se ruší. Pro rychlé vracení knih stále slouží biblioboxy (ideálně ve Zbrojnici).

Z hygienických důvodů, jako je především pravidelné a časté dezinfikování veškerých ploch a nábytku, zůstávají prozatím uzavřeny klubovny Zmijozel i Nebelvír, část časopisecké studovny a také noční studovna.

Půjčování knih z uzavřených fakultních knihoven bude i nadále zajištěno. Pobočka knihovny na právnické fakultě je od 25. 5. otevřena každý všední den od 9:00 do 15:00.

Půjčování prezenčních výpůjček na 14 dní je zrušeno. Prezenční výpůjčky je možné studovat, tak jako při běžném režimu, jen v prostorách knihovny.

Pro pohyb osob v prostorách Zbrojnice platí od pondělí 25. 5. následující hygienická pravidla, která vycházejí z Mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví ČR:

Dezinfekce rukou u vstupu.

Podpis Čestného prohlášení o bezinfekčnosti.

Ochrana úst a nosu (roušky či štíty) po celou dobu pobytu v budově.

Dodržování 2 metrové vzdálenosti od ostatních návštěvníků a personálu.

Zákaz shlukování většího počtu návštěvníků.

Zákaz konzumace jídla v celém 1. patře Zbrojnice.

Toalety v přízemí budou pro návštěvníky uzavřeny.

Toalety v 1. patře Zbrojnice budou vybaveny antibakteriálním mýdlem a nejméně 3x denně dezinfikovány.

Klávesnice počítačů a myši budou dezinfikovány každou hodinu.

Povrchy stolů, pultů, židlí, madla, kliky, tlačítka apod. budou pravidelně dezinfikovány.