Výstava Svědkové lidskosti

středa 26. dubna 2017, 18:49 - Text: -jj-

Knihovna Univerzity Palackého vás zve na výstavu Sdružení Ackermann-Gemeinde o odpůrcích nacismu z řad sudetoněmeckých křesťanů v letech 1938–1945.

Výstava přibližuje osudy deseti sudetoněmeckých křesťanů, kteří se postavili nacismu. Jedná se o pět kněží, dvě řeholnice a tři laiky, z nichž se nikdo nedožil konce války. Zemřeli v koncentračních táborech nebo byli popraveni. Výstava si klade za cíl připomenout jejich památku a zároveň památku všech ostatních sudetoněmeckých odpůrců nacistického režimu a rovněž má být impulsem pro další bádání k tomuto dosud málo zpracovanému historickému tématu.

Výstavu zahájí vernisáž ve středu 3. května 2017 ve 14 hod v časopisecké studovně Zbrojnice a bude možné ji zhlédnout do 7. června 2017.