Výstava „abcdef & Sebastian Wolf/ real twenty – paper works“

čtvrtek 30. březen 2017, 14:58 – Text: -jj-

Knihovna Univerzity Palackého vás zve na výstavu dvou německých umělců původem z Nördlinger Ries.

Sebastian Wolf /real twenty (*1982) vyrobil pro výstavu sérii linorytových tisků. Tyto práce vznikly v historické tiskárně města Nördlingen. Umělec aktivní pod pseudonymem abcdef (*1983) předvádí výběr svých současných abstraktních graffiti kreseb. Vedle společného formátu na papíře oba umělce spojuje dlouholetá spolupráce a skutečnost, že oba mají své kořeny v oblasti graffiti/street art a jsou aktivní ve veřejném prostoru.

Výstavu zahájí vernisáž 7. dubna 2017 v 17.00 v Coffee Library (Biskupské nám. 1) a práce budou vystaveny v prostorách univerzitní kavárny a v obou klubovnách Knihovny UP ve Zbrojnici.

Výstava se koná v rámci Festivalu Olmützer Kulturtage a bude ke zhlédnutí do 29. dubna 2017. Program festivalu zde.