Exkurze v Knihovně UP (nejen) pro prváky

Středa 14. září 2022, 8:48 – Text: Barbora Malínek Číhalová

Nejen pro studenty prvních ročníků připravila Knihovna Univerzity Palackého na konec září a začátek října exkurze v Ústřední knihovně ve Zbrojnici a také v některých jejich dalších pobočkách.

Noví i stávající studenti Univerzity Palackého mohou na začátku zimního semestru využít možnosti exkurzí v Knihovně UP. Konkrétně v Ústřední knihovně ve Zbrojnici, na pobočce Knihovny UP na přírodovědecké fakultě v hlavní budově na Envelopě i v knihovně biologických oborů v Holici, a také v Britském centru Knihovny UP.

Během exkurzí se zájemci dozvědí základní informace o Knihovně UP a o službách, které nabízí. „Ukážeme jim, jak pracovat s katalogem a jak si konkrétní knihu najít v regálech. Vysvětlíme, které knihy si mohou půjčit domů a které pouze studovat na místě. Dále zájemce na exkurzích seznámíme s tím, jak si mohou vytisknout, okopírovat nebo naskenovat potřebné materiály a kde všude mohou nerušeně studovat. Samozřejmostí je také krátké představení nabídky elektronických informačních zdrojů, které jsou při studiu velkým pomocníkem,“ přibližuje vedoucí směny výpůjčního oddělení knihovny ve Zbrojnici Anna Pajerská.

Exkurze v Britském centru Knihovny UP jsou určeny nejen pro studenty angličtiny, ale také pro všechny, kteří si chtějí svou angličtinu během studia na Univerzitě Palackého zdokonalit. Ve fondu Britského centra Knihovny UP se nachází téměř 10 000 titulů v anglickém jazyce, a to jak beletrie, tak filmů či časopisů. „Studenti Univerzity Palackého u nás mají registraci zdarma a mohou využívat také zvýhodněných cen na námi realizované kurzy i pretesty ke zkouškám Cambridge English. Přírodovědecká a filozofická fakulta navíc studentům poskytuje stipendia na mezinárodní jazykové zkoušky,“ říká vedoucí Britského centra Knihovny UP Zuzana Hanelová.

Exkurze jsou určeny vždy pro 15 osob a konkrétní termín je potřeba si předem zarezervovat: