Britské centrum Knihovny UP otevře čtvrtý běh anglického dětského čtenářského klubu

Středa 20. září 2023, 8:16

Britské centrum Knihovny UP otevře koncem října čtvrtý běh dětského čtenářského klubu s tradičním mottem “Read to Be Ready”.  Klub je určen pro děti a mládež ve věku 10–15 let. První setkání v tomto školním roce se uskuteční v pátek 20. října.

Čtenářský klub bude stejně jako vloni rozdělen do dvou skupin, ale už ne podle věku jako v minulosti, ale podle úrovně angličtiny a čtenářských zkušeností. Skupina začátečníků s názvem „Reading Together“ je určena pro ty zájemce, kteří se čtením v angličtině teprve začínají a je pro ně ještě obtížné, takže dávají přednost společnému čtení, kde si mohou poopravit výslovnost a společně dojít ke správnému porozumění a interpretaci textu. Druhá, pokročilejší skupina ponese název „Sharing Reading“ a je určena čtenářům, kteří již anglicky zvládají číst sami a rádi by si o svých čtenářských zážitcích popovídali s ostatními. I v této skupině se bude společně číst, ale větší důraz bude kladen právě na možnost sdílení pocitů z četby. Do každé skupiny se může přihlásit až 15 dětí. Průvodcem četbou a moderátorkou schůzek Reading Clubu bude jeho vedoucí Mgr. Marcela Koupilová.
Tři roky zkušeností ukázaly, že v dětském čtenářském klubu je možné se obejít bez předem připraveného seznamu knih k přečtení a že je příhodnější dát na čtenářské preference členů klubu. Nabídka knih tak sice bude založena na fondu Britského centra, ale účastníci si mohou přinést i své oblíbené knihy, které by chtěli doporučit ostatním.

Dětský čtenářský klub je primárně určen dětem zaměstnanců Univerzity Palackého v Olomouci a členství v něm je bezplatné. Každé přihlášené dítě si ale může přivést kamaráda / kamarádku, kteří vazbu na Univerzitu Palackého nemají. I pro ně bude členství v klubu zdarma. Schůzky Reading Clubu budou stejně jako v předchozích letech probíhat vždy třetí pátek v měsíci od října 2023 do června 2024 v Britském centru Knihovny UP ve Zbrojnici na adrese Biskupské náměstí 1. Začátečnická skupina „Reading Together“ se bude scházet od 15.00 do 15.50, pokročilejší skupina „Sharing Reading“ pak od 16.00 do 17.30. Registrace do dětského Reading Clubu BC KUP je možná pouze prostřednictvím registračního formuláře. Je potřeba, aby bylo zaregistrováno jak dítě zaměstnance UP, tak jeho případný čtenářský kamarád.