Kořeny domova: výstava maleb na recepci knihovny ve Zbrojnici

Foto: Studium Artium
Pondělí 4. prosinec 2023, 16:44

Kořeny domova - to je název výstavy, která je k vidění od 18. 12.2023 v prostoru recepce Ústřední knihovny ve Zbrojnici. Vernisáž proběhne ve stejný den jako zahájení výstavy, tedy 18. 12. 2023 v 17:00 hodin. Autorkou maleb je Zuzana Fabiánová, studentka Univerzity Palackého v Olomouci. Výstava vznikla opět ve spolupráci s univerzitním spolkem Studium Artium (StuArt).

„Moje tvorba se převážně skládá z malby krajiny a jejích detailů, ráda pracuji se škálou barev a texturami, které nabízí. Již delší dobu se intenzivně věnuji studii podkrkonošské přírody, v níž jsem vyrostla. Poslední dva roky jsem pracovala na sérii "Zpátky ke kořenům", ve které jsem se ji učila pozorovat a ilustrovala její dynamiku. Velkou část letošního léta jsem strávila v lese za domem, kde jsem se mohla vciťovat jak do přírody samotné, tak do života v ní. Vnímala jsem, jaký mi přináší pocit domova a bezpečí. Ten pocit, když je vám teplo, pohodlně a vlastně hrozně dobře, jsem chtěla zachytit v této sérii skrze tmavá místa, jež mohou poskytnout přístřešek třeba malé myšce nebo žabce", přibližuje autorka výstavy pozadí tvorby a inspiraci.

Zuzana Fabiánová pochází z Podkrkonoší, kde studovala grafický design. Momentálně je studentkou Pedagogické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci, konkrétně oboru Výtvarná tvorba se zaměřením na vzdělávání.

Výstava bude v prostoru recepce Ústřední knihovny ve Zbrojnici k vidění do konce letního semestru (do 31. 5. 2024). Vznikla ve spolupráci s univerzitním spolkem Studium Artium (StuArt), který sdružuje studenty a absolventy Univerzity Palackého v Olomouci se zájmem o výtvarné umění a mimo jiné nabízí všem tvořícím umělcům studujícím na Univerzitě Palackého (tedy i těm, kteří zrovna nestudují umění) možnost uspořádat svou výstavu. Bližší informace o realizaci své výstavy mohou zájemci získat na e-mailu stuart@studiumartium.cz.